Francie - Tour de France

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Naše trasa

Krátce po šesté hodině večerní jsme překročili hranice  Francie. Na prvním exitu z dálnice jsme sjeli do malého městečka -  Allonzier la Caille. Snažili jsme se najít nějaké vhodné místo na přespání, což se nám nakonec povedlo u jednoho francouzské farmáře na zahradě. Byla s ním super domluva, protože mluvil jenom francouzsky a my vůbec. Ale jelikož jsme používali k domluvě ruce i nohy, všechno dobře dopadlo.

Druhý den ráno jsme pokračovali v cestě. Od prvního cíle - Mont Ventoux nás dělilo ještě 350 kilometrů. Cestou se bylo pořád na co koukat. Jako první na nás čekalo město Annecy, kde jsme se ještě později vrátili na start předposlední etapy. Také to bylo místo kde jsme se prvně setkali s reklamou na Tour de France. Prvním náznakem Tour de France byl tento plakát před informačním centrem v Annecy. Více o Annecy se můžete dočíst zde. Odtud jsme pokračovali dál. Rozhodili jsme se, že ve Francii nebudeme používat dálnice, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich byly dálniční poplatky a dalším to, že jsme si chtěli Francii užít a něco vidět. A tak jsme směřovali podél jezera v Annecy na jih. Jedním z větších měst, kterým jsme projížděli při naší cestě byl Grenobl.Grenobl je znám díky množství lyžařských středisek v jeho okolí a hlavně taky kvůli tomu, že byl dějištěm Olympijských her v roce 1968. Ve fotogalerii se můžete podívat na několik fotek, které jsem pořídil od Annecy po Grenobl.

Cestou z Grenoblu jsme ještě viděli spoustu krásných scenérii, ale už jsme se těšili, až budeme v cíli naší cesty, v Bedoinu. To je malé městečko ležící pod Mont Ventoux.
Do Bedoinu jsme dorazili kolem jednadvacáté hodiny. Ve městě to už žilo závodem týden před konáním etapy a to nemluvím o tom, co se dělo v dalších dnech... My jsme udělali pár rychlých fotek a začali pátrat po tom, kde složíme hlavy. Jelikož začalo pršet, tak jsme zaparkovali a přespali v autě a tím byla naše cesta na Mont Ventoux téměř ukončena.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky