Přesun do Alpe d'Huez - Tour de France

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Alpe d'Huez

V pondělí brzy ráno jsme se vydali na cestu do Alpe d´Huez. Rozhodli jsme se, že nepojedeme přímo do Alpe, ale že si uděláme menší zajížďku do Itálie. Udělali jsme dobře, protože cesta byla super a projeli jsme spoustu nádherných míst a také míst, které pravidelně bývají nedílnou součástí Tour de France. S východem slunce jsme projížděli přes vrchol Mont Ventoux, loučili se s ním a sjížděli do Malaucene. Odtud jsme se vydali směr Sisteron a poté už zamířili do Gap, města Tour de France zaslíbeného, stejně tak jako Briancon, do kterého jsme dorazili po několika desítkách kilometrů. Gap bylo při letošní Tour de France cílovým městem 16. etapy a také zde startovala etapa číslo 18, která měla cíl právě na Alpe d´Huez. Potom už nás čekalo lyžařské středisko Montgenevre, které leží na hranicích s Itálií.


Po krátkém přejezdu Itálií na nás čekal výjezd na Mont Cenis, kde je i nádherné jezero. Tohle místo mě opravdu uchvátilo. Mont Cenis leží ve výšce 2083m.

Po následném několikakilometrovém sjezdu z Mont Cenis a krátké cestě údolím jsme dorazili do městečka  Saint-Michel-de-Maurienne . Odtud nás čekala cesta do nebe. Přes Col du Télégraphe (1566 m) jsme se vyšplhali až na vrchol bájného Col du Galibier. Vrchol leží ve výšce 2642 m a vede k němu zatraceně dlouhá cesta. I s Col du Télégraphe je to 34,8 km. Tentokrát jsem byl opravdu rád, že jedu v autě. Col du Galibier se jel na Tour de France poprvné v roce 1911, to je pro mě nepředstavitelný… Pokud se tento kopec při Tour de France jede, tak závodník, který je jako první na vrcholu získá cenu zakladatele Tour Henri Desgrange za to, že jako první přejel nejvyšší bod daného ročníku Tour de France. Z vrcholu Galibieru jsme sjeli na vrchol Col du Lautaret (2058 m), odtud vede cesta buď zpátky do Briancon nebo, a to nás zajímalo více, do Alpe d´Huez.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky