Přesun do Annecy - Tour de France

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Annecy

Tak a byla před námi poslední část našeho výletu. Původně bylo v plánu navštívit Semnoz -  cílové stoupání předposlední etapy. Nakonec to dopadlo jinak a my se jeli podívat na start etapy do Annecy. Alpe d´Huez jsme opouštěli v brzkých ranních hodinách, jelikož jsme se rozhodli přesunout do Annecy po trase etapy, která stratovala v Bourg-d'Oisans a cíl byl v Le Grand-Bornand. Bylo to docela hektické, neboť peloton nám byl téměř v patách. Policie už pomalu uzavírala co se dalo a nás na trase čekalo opět několik perliček v podobě přejezdu Col du Glandon a nebo Col de la Madeleine. Cesta pro nás ale nezačala zrovna nejlíp, protože jsme minuli odbočku na Col du Glandon a museli jsme se potom několik kilometrů vracet. Všechno dobře dopadlo a po 21km výjezdu jsme se opět mohli kochat překrásnými výhledy.
Po náročném sjezdu v autě jsme se po několika kilometrech jízdy údolím dostali do města La Chambre. Odtud už nás čekala cesta na Col de la Madeleine.

Z Col de la Madeleine už to byl kousek do Albertville a co by kamenem dohodil na Semnoz. Tam jsme vyjeli z druhé strany, než měli jet závodníci. Na vrcholu jsme udělali několik fotek a už po trase jsme sjížděli dolů, že si najdeme nějaké místo. To se nám ale nepovedlo a najednou už jsme byli pod Semnoz. Když jsme se chtěli vrátit jinou cestou, policie už nás nahoru nepustila. Co se dalo dělat! Našli jsme si plácek, že tam přespíme a na kolech potom vyjedeme na kopec. Ovšem za chvíli nás odtamtud vyhodili, že tam nemůžeme stát. Tak jsme se nakonec rozhodli, že se pojedeme podívat na start do Annecy. Vůbec to nevadilo, protože na Tour je vždycky na co koukat a výborná atmosféra. Museli jsme však někde strávit noc a tak jsme se snažili po cestě do Annecy najít vhodné místo. Mezitím začalo pršet a my jsme zakotvili pod stromem na nějakém poli. Po pár minutách přijel majitel a opět nás poslal pryč. Nakonec jsme zaparkovali až v malém městečku u fotbalového hřiště. V autě jsme přečkali noc a ráno vyrazili do Annecy.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky