TdF na Alpe d'Huez - Tour de France

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Alpe d'Huez

Je čtvrtek ráno, venku deštivo a nevlídně. Rychle ještě jedu nakoupit několik baget na jídlo a je potřeba jít co nejdříve najít místo, protože jestli jsem si myslel, že na Mont Ventoux bylo hodně lidí, tak to bylo nic v porovnání s Alpe. Vyrážíme na kolech už kolem desáté hodiny, i když první průjezd je naplánován až na 16 hodinu odpoledne. Kola potom necháme opřená a zamknutá o něčí dům v Alpe u nás bych tohle nikdy neudělal. Počasí se dopoledne moc nelepší a tak se začíná spekulovat o tom, že by se na Alpe mohlo jet nakonec jen jednou, protože sjezd z Col de Sarenne by mohl být až příliš nebezpečný. Nakonec se jede všechno, tak jak je naplánováno. Procházíme kolem cílového prostoru, fanoušci už sedí v pláštěnkách u cíle a už se odtamtud nehodlají hnout a to je dopoledne! My pokračujeme dál podél tratě.

Cestou procházíme kolem hotelu, kde budou po etapě ubytováni jezdci týmu Quick Step. Jeden z mechaniků zrovna umýval kola po časovce, která se jela den předtím.

Stejně tak jako na Mont Ventoux, tak i v Alpe bylo k vidění spoustu fanoušků. Někteří opět stáli za to. A jak je vidět na videu, umí si Tour de France opravdu užít.

Jako první, opět s předstihem, přijela reklamní karavana. Doba mezi reklamní karavanou a příjezdem závodníků uběhla rychle. Zanedlouho už bylo vidět vrtulníky a po několika minutách i první závodníky. Byla to trojice Moreno Moser, Tejay Van Garderen a Christophe Riblon. Za touhle trojící byla ještě další skupinka jezdců a za ní už peloton s největšími favority.

Tak to byl průjezd číslo jedna a my už čekali na druhý. Okruh nebyl dlouhý, takže jezdci byli po pár desítkách minut zpátky. Trojice svůj náskok udržela a jako první přijel do cíle k radosti domácích fanoušků Christophe Riblon. Druhý byl se ztrátou 59 sekund Tejay Van garderen a třetí Moreno Moser měl ztrátu jednu minutu a 27 sekund. Ze závodníků pro celkovou klasifikaci nejlépe dojel Quintana, který byl v cíli o minutu a šest vteřin před Froomem. Contador dojel o dalších 57 vteřin pozdějí a Kreuziger nabral dokonce ztrátu minutu a třináct vteřin. Kompletní výsledky jsou zde.

Po dojezdu etapy se na Alpe začala odehrávat jedna velká párty, skoro jsem se nestačil divit. Po celou dobu byla atmosféra super. Jediné co mě trochu vadilo, tak to bylo to množství fanoušků, co na Alpe byli.I na mě to bylo až příliš. Jinak opět neuvěřitelné!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky