TdF v Annecy - Tour de France

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Annecy

Z městečka, ve kterém jsme strávili noc, to bylo do Annecy nějakých 30 km. Jelikož už jsme v Annecy byli na začátku naší cesty, tak jsme se tam trochu orientovali. Dorazili jsme kolem 9 hodiny, zaparkovali v podzemním parkovišti a vydali se k jezeru, kde se odehrával start. Start byl naplánován na 13:30, takže opět spousta času nasát atmosféru Tour.

O zábavu před startem se starali reklamní partneři Tour, kteří opět rozdávali dárky, proběhla ochutnávka kávy, různé soutěže a zakončil to průjezd  celé reklamní karavany, která se vydala na trasu předposlední etapy.

Potom už se začala blížit prezentace závodníků, to znamenalo, že se postupně chodili podepisovat na podium. Skvělá příležitost pro foceni! Musel jsem si zase vystát několik hodin na místě, ale postupem času jsem se dostal až do první řady, neboť to někteří lidé vzdávali a odcházeli pryč. Mě to stálo akorát opět spálené čelo.  Jako první se na pódiu objevil Peter Sagan, který v rámci propagace bezpečnosti jízdy na kole, nasazoval mladým nadějným cyklistům helmy na hlavy.

Potom už byl na programu start etapy. Přesně o půl druhé se závodníci vydali vstříc předposlední etapě Tour de France roku 2013. Výsledky etapy jsou zde. V etapě nejvíce, pro mne bohužel, získal Nairo Quintana. Na cekové výsledky Tour de France se můžete podívat tady. Po odjezdu pelotonu už zůstali ke koukání pouze týmové autobusy.

Tím pro nás Tour de France 2013 skončila! Zbývalo udělat několik posledních fotek a kolem třetí hodiny jsme se plni zážitků a dojmů mohli vydat na cestu domů. Domů jsme dorazili v neděli kolem sedmé hodiny ráno. Už teď se těším na další setkání s Tour de France.

Na závěr si ještě můžete pustit tohle téměř devítiminutové video se sestřihem celé letošní Tour de France.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky