Týden na Mont Ventoux - Tour de France

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Mont Ventoux

Jelikož jsme pod Mont Ventoux přijeli v pondělí večer a etapa s cílem právě na Mont Ventoux se jela až v neděli, tak byla spousta času si tohoto kopce užít. Někteří mi říkali, že to musela být nuda, ale naopak se tam neustále něco dělo a pořád bylo čím se zabavit. V úterý mě čekal první výjezd. Už od 6ti ráno se k vrcholu vydávali první cyklisté. M     yslím, že moc dobře věděli, proč jedou tak brzo. Žár slunce přidal kopci ještě jeden stupeň obtížnosti. Výjezd žádná sranda nebyla, ale užíval jsem si to. Bylo to poprvé, co jsem jel takový kopec, tak jsem byl zvědavý, co to se mnou udělá. První část kopce je ještě schovaná v lese, naštěstí ta prudší, těžší. Pak se ale ztratí veškeré stromy a už se není kam schovat před sluncem a větrem. Má nezkušenost vedla k tomu, že jsem si dokonale spálil obličej. První výjezd dopadl docela dobře, za necelé dvě hodinky jsem se mohl fotit na vrcholu.


Je to zážitek vyjet si takový kopec a já díky tomu, že jsme tam byli týden, jsem měl možnost hned několikrát. V dalších dnech jsem ho zdolal i z Malaucene a to mě teda dalo zabrat! Hlavně díky tomu, že mě asi hned po 7km došla voda a to byl fakt problém. Do breku mě málem bylo, když se přede mě postavila tady ta poslední stěna...
Na sjezd byla lepší ta strana do Malaucene, hlavně díky tomu, že tam byl klid a téměř bez cyklistů, protože většina to jela z Bedoinu. Ale na druhou stranu je taková táhlejší.

Jak jsem říkal, během týdne se pořád něco dělo. Jeden den to vypadalo spíš jako na automobilové přehlídce. Během dalších dní lidí i karavanů na kopci přibývalo. Místní podnikatelé se starali o to, abychom nepadli hlady a žízní a rozváželi například ovoce, bagety a hlavně víno.
V galerii si můžete prohlédnout několik dalších fotek z našeho pobytu na Mont Ventoux.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky